Diren Sanifoam Sünger İşçileri, Bursa Tekstil ve Metal İşçileri Sizinle

0

<a href="http://www sildenafil 50 mg.batissendika.org/wp-content/uploads/2016/05/sanifoamdirenisi-26092015-cerkkezkoy-1.jpg” rel=”attachment wp-att-2239″>sanifoamdirenisi-26092015-cerkkezkoy-1

Yaşadığımız dünyada ve ülkemizde yaşamın temel şartı kapitalizmin sömürüsüne, faşizmin zulmüne karşı mücadele ederek direnmekten geçiyor.

Sömürüye karşı işçiler, zulme karşı ezilen yoksul halklar örgütlenip birlikte mücadele ederek direnirse işçiler ve yoksul halklar kazanıyor.

 

Bross Tekstil İşçileri Çerkezköy’de Direndi ve Kazandı

İşçi sağlığı ve iş güvenliği için, meslek hastalığı ve iş kazalarına, kayıtdışı ile çalışma saatlerinin yüksek ve iş yükünün ağır oluşuna, işçiler arasındaki ücret eşitsizliğine, emeğin karşılığı olarak verilen düşük ücretlere ve işçiler üzerindeki psikolojik baskı mobbing uygulamalarına karşı mücadele etmek için, Bağımsız Tekstil İşçileri Sendikası (BATİS) üyesi olan Bross Tekstil işçileri hak ihlallerinin kaldırılmasını dile getirdiklerinden dolayı işten çıkartılması sonucu sendikaları BATİS öncülüğünde işyeri önüne çadır kurarak işe dönmek için başlattıkları ve 71 gün süren direniş süresince, güvenlik güçleri tarafından sökülen çadırlarını tekrar tekrar kurarak, işlerine dönmek için hukuk mücadelesi vererek kazandılar.

 

Metal İşçileri Direndi ve Kazandı

2015 Mayıs ayında işbirlikçi gangster sendikaya ve MESSE karşı, Bursa’da Renault ve Tofaş otomotiv fabrikalarında başlayıp ülke geneline yayılan eylemlerle, Türk Metal sendikasından istifa edip ücretlerine ek zam almak için, üretimden gelen güçlerini kullanıp işyerini işgal ederek işçiler istediklerini kazandılar.

 

7 Haziran Seçimlerinde İşçilerle Bütünleşen Halklar Kazandı

7 Haziran seçimlerinde YENİ YAŞAM İÇİN BİZ’LER MECLİSE projesiyle faşizmin baraj tuzaklarını “barış ve dayanışma ile halkların kardeşliği” şiarıyla yıkarak, işçilerin öncüleri sosyalistler ile Kürtlerin siyasi önderleri olan 80 milletvekilinin parlamentoya girmesiyle birlikte, kapitalizmin siyasi güçlerinden biri olan AKP diktatörlüğü yıkıldı. AKP hükümetinin yıkılmasıyla birlikte, GASP edilmek üzere olan işçilerin kıdem tazminatı fona devir edilerek GASP edilmekten kurtarıldı. AKP hükümeti yıkılmasaydı, 7 Haziran seçim sonrası hükümet kurulduğu gibi kıdem tazminatı fona devir edilerek GASP edilecekti. Bu başarı işçiler ile yoksul Türk ve Kürt halklarının dayanışmasıyla elde edilen ortak başarısıdır.

Ayrıca Kürtlerin siyasi önderleri ve sosyalistler HDP’de birleşerek meclise girmeseydi, AKP diktatörlüğü yıkılmayıp, muhalefet demokrasiden yararlanıp bu kadar rahat siyaset yapamayacağı gibi sesi de çıkamayacaktı.

Faşist diktatörler 7 Haziran seçimlerinde yenilgilerine tahammül edemediklerinden dolayı, ezilen yoksul halkların iradesini hiçe sayarak, yoksul halkları sömürerek elde ettikleri zenginlikleri ile Saraylarını korumak için, yoksul halkların çocukları olan askerleri ve polisleri kullanarak, işçilere ve yoksul halklara karşı terör estiriyorlar.

Yenilgiye tahammül edemeyen faşist diktatörlük 1 Kasım 2015 tarihinde seçime giderse, 7 Haziran seçimlerindeki tablo ya değişmeyecek, ya da işçiler ile yoksul halklar faşist diktatörleri bir daha çıkamayacak şekilde “mezara” sandığa gömecektir.

 

Çerkezköy’de Sanifoam Sünger İşçileri Direniyor ve Kazanacaklar

İşçi sağlığı ve iş güvenliği için, meslek hastalığı ile iş kazalarına, çalışma saatlerinin yüksek ve iş yükünün ağır oluşuna, işçiler arasındaki ücret eşitsizliğine, emeğin karşılığı verilen düşük ücretlere ve işçiler üzerindeki psikolojik baskı mobbing uygulamalarına karşı mücadele etmek için, Bağımsız Tekstil İşçileri Sendikası (BATİS) üyesi olarak hak ihlallerinin kaldırılmasını talep ettikleri için, işten çıkartıldıkları günden itibaren işyeri önünde direnen “Bross Tekstil İşçileri ile Metal İşçileri ve 7 Haziran seçimlerinde yoksul halklar nasıl kazandıysa” emeğiyle geçinip onuruyla yaşayan Sanifoam Sünger İşçileri de kazanacak…

 

Yaşasın Sanifoam İşçileri Direnişi,

Bursa Tekstil ve Metal İşçileri Sizinle,

Yaşasın İşçilerin Birliği Halkları Kardeşliği,

 

Bağımsız Tekstil İşçileri Sendikası (BATİS)

Bağımsız Metal İşçileri Sendikası (BAMİS)

Genel Yönetim Kurulu

Share.

Leave A Reply