Neria İnşaat İşçileri Haklarını Arıyor!

0
Neria İnşaat’ta Adda Mühendislik firmasında taşeron olarak çalışan işçiler 3 aydır ödenmeyen maaşlarını almak için bugün 14.30’da firmanın Esenyurt’taki inşaat şantiyesinin önünde eylem gerçekleştirdiler.
BATİS de işçilerin başvurusu üzerine eylemin örgütlenmesi ve sürecin yönetilmesi anlamında işçilerle dayanışma gerçekleştirdi.
Açıklamadan önce işçiler tek tek sorunları anlattı. Ardından işçilerden biri genel açıklama yaptı. HDP 1. bölge milletvekili adayı Serpil Kemalbay da eylemde bir konuşma gerçekleştirdi.
Hakkını arayan işçilere patronun yakınları saldırdı!
Açıklamadan sonra taşerona bağlı oldukları düşünülen kişiler tarafından işçilere ve sendikacılara yönelik saldırı yapıldı. Saldırıya karşı kendini savunan işçiler patronlarla görüşmeden alanı terk etmeyeceklerini söylediler.
BATİS öncülüğünde işçilerle patronlar arasında protokol imzalandı!
Yetkili firmadan sorumlu kişilerin gelmesiyle görüşme yapıldı. Görüşmede BATİS temsilcileri ve 1. bölge milletvekili adayı Serpil Kemalbay da yer aldı. İşçiler ve yetkili kişiler arasında işçilerin hak ve taleplerini içeren protokol imzalatıldı.
Protokolün imzalanmasının ardından eylem sonlandırıldı.
 Eyleme HDP 3. bölge milletvekili adayı Soner Sakçı ve HDP Esenyurt İlçe Eş Başkanı Mahmut Çakan da katılarak destekte bulundular.
Share.

Leave A Reply